Хочете мати +25% безпеки руху? включайте ближнє світло фар вдень!

fary-dnemІдеї цілодобово цілодобово їздити з включеними фарами автомобіля існує більше двадцяти років: першими, хто усвідомив користь постійно включених фар, були скандинавські країни. До недавнього часу їх підтримували частково: десь включати фари зобов’язують лише за містом або тільки в зимовий час. Але, схоже, це лише напівзаходи до безпеки …

Європейська статистика і численні дослідження переконливо підтверджували: “денне” світло на автомобілях потрібно узаконити. І ось всі країни Європейського союзу вирішили приєднатися до своїх північних сусідів – з 2003 року включені фари стануть настільки ж обов’язковою умовою руху, як пристебнутий ремінь безпеки!

За даними голландського дослідницького інституту безпеки дорожнього руху (SWOV), європейський автомобіліст в середньому раз на шість років стає учасником ДТП. При цьому 50% нещасних випадків зі смертельними наслідками – це наслідок того, що водій пізно помічає небезпеку. Особливо підступні перехрестя: тут 80% важких катастроф унаслідок “мимовільної сліпоти”. Щоб знизити ці страшні показники, треба, принаймні, зробити автомобіль більш помітним. Найпростіший спосіб привернути увагу оточуючих – засвітити фари. Простий – і одночасно ефективний спосіб.

У двадцяти округах Нижньої Саксонії (ФРН) провели акцію під назвою “Включи світло вдень”. На небезпечних ділянках доріг встановили інформаційні щити, що закликають водіїв у світлий час доби включити фари. І хоча заклики носили рекомендаційний характер, німецький педантизм звів їх у ранг закону. Результати вражали: кількість жертв на позначених трасах скоротилося на чверть!

ВАМ ПОТРІБНІ ДОДАТКОВІ 25% БЕЗПЕКИ? Включайте світло фар ВДЕНЬ!

Ближнє світло збільшує дистанцію впевненого виявлення приблизно на 1000 м. Це означає запас в 40 секунд, коли автомобіль рухається на вас зі швидкістю 90 км/год. А якщо ви не спостерігаєте за ним з узбіччя, а керуєте таким же автомобілем? Рахуйте самі, наскільки раніше ви побачите один одного. Пам’ятайте, що всі ми маємо справу з дуже високими швидкостями: всього за секунду проїжджаємо 25 метрів і більше. Між іншим, 1с потрібно, щоб вимовити “двадцять п’ять” … Водієві потрібна відмінна реакція і … достатній час на оцінку ситуації.

Подивіться на фото, як в дзеркало – при побіжному погляді помітний лише автомобіль з увімкненими фарами.

fary-vden

БЛИЖНЄ СВІТЛО ЗЕКОНОМИТЬ СОТНІ МЕТРІВ І ДЕСЯТКИ СЕКУНД! Вмикати фари вдень чи ні вирішуйте самі!

Add Comment

Rambler's Top100